Automatyczne stoły do rozkroju szkła.

 

VETROMAC

Automatyczny stół do rozkroju model SA 40-26

Stół wyposażony w: panel sterowania z monitorem 21’’, zdalne połączenie z maszyną maszyną za pomocą wifi, pakiet oprogramowania, system który może zapamiętać 250 programów rozkroju, graficzną wizualizację cyklu oraz podglądem rozkroju i możliwością edycji plików CAD. Ponadto stół posiada pneumatyczne ramiona załadowcze/rozładowcze, poduszkę powietrzną, system podwójnego zera do cięcia szkła laminowanego, możliwość wczytywania zewnętrznych plików DXF, laser do pozycjonowanie formatki oraz do zaczytywania szablonów, instrukcję w języku angielskim. Maszyna produkowana zgodnie z wszelkimi standardami bezpieczeństwa.

Maksymalny rozmiar formatki szkła 4000x2600mm

Możliwość rozkroju szkła od 2 do 19mm, stół może kroić każdy rodzaj szkła (z wyjątkiem hartowanego)

Bezpieczeństwo:

Stół wyposażony w sensor, który zatrzyma pracę kiedy nie wykryje szkła na powierzchni stołu. Wyposażony w hamulec mostu oraz głowicy tnącej, które zadziałają błyskawicznie po aktywacji czujnika bezpieczeństwa.

Waga stołu 2100kg

Wysokość robocza: regulowana od 890mm-960mm

Moc zainstalowana 12Kw

 Produkcja i montaż

Opracowaliśmy nową koncepcję w produkcji maszyn. Każda część maszyny jest projektowana w technologii 3Di wytwarzana na centrach obróbczych CNC. Ten system gwarantuje perfekcyjną precyzję wykonaniai najwyższą jakość wszystkich naszych maszyn. Montaż maszyny jest podzielony na kilkadziesiąt etapów, które są realizowane przez naszych wykwalifikowanych techników krok po kroku wg. określonego harmonogramu. Zdjęcia poniżej przedstawiają wybrane etapy montażu maszyny:

System posuwu mostu

 Napęd mostu wykonany na listwach zębatych skośnych ze stali hartowanej. Tolerancja +/- 0,02mm na długości 1,2m. Listwy wraz z kołem zębatym są umieszczone do góry nogami – bark możliwości dostania się zabrudzeń na zębatkę. Po obydwu stronach zostały założone prowadniki stabilizujące. Po dwóch prowadnikach porusza się wózek z czterema łożyskami dzięki czemu uzyskano bardzo stabilną i symetryczną pracę mostu.

Ramiona do załadunku i rozładunku tafli szkła

System załadunkowy jest poruszany za pomocą siłowników pneumatycznych. Jest to nasze innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu jednym, gładnik ruchem możemy załadować szkło. Tafla bezpośrednio po położeniu na stół jest gotowa do rozkroju, czytnik laserowy wyznacza 3 punkty odniesienia, brak konieczności pozycjonowania manualnego. Belka zbiorcza łap stanowiąca oś obrotu umieszczona pod stołem – kompaktowe rozwiązanie.

Most tnący

Most tnący jest wykonany ze stali – solidna i stabilna konstrukcja. Jest bardzo wytrzymały  i odporny na zmianę temperatur co zapewnia minimalne zużycie podczas eksploatacji. Wózek tnący wykonany z aluminium osadzony na 4 łożyskach. Głowica tnąca wykonana na specjalnej maszynie z dokładnością setnych mm. Łożyskowany system unoszenia i opuszczania głowicy tnącej zapewnia minimalne tarcie oraz idealny docisk kółeczka tnącego.

Głowica tnąca jest wyposażona w zawory proporcjonalne do dynamicznej kontroli siły docisku. W każdej chwili istnieje możliwość ustawienie sztywnej wartości ciśnienia – tryb manualny.

Pozycjonowanie tafli szkła

Pozycjonowanie tafli odbywa się automatycznie za pomocą laserowego pozycjonera w trzech kierunkach. Powierzchnia stołu wykonana z twardego drewna pokryta wełnianym filcem o dużej gęstości, grubość 4mm.

Skaner laserowy

Laserowy system do kopiowania kształtów, z dowolnego materiału, z podwójnym kontrolerem aby zapewnić poprawne wyznaczenie punktów do rozkroju. Możliwość edycji sczytanego wzoru.

Maksymalna prędkość cięcia 180m/min

Przyspieszenie do maksymalnej prędkości 0,6s

Wyhamowanie z maksymalnej prędkości do 0 – 0,6s

Precyzja rozkroju

 Maksymalna odchyłka przy rozkroju dwóch tafli o wymiarze powyżej 2m2 po przekątnej, na szkle o grubości 3mm to +/- 0,20mm. Tolerancja przy cięciu prostoliniowym na szkle o grubości 3mm to +/- 0,15mm, rozkroju kształtowym +/- 0,20mm

Interfejs użytkownika

 System kontroli w trzech osiach, łatwy w obsłudze, czytelne ikony intuicyjne klawisze wyboru, komputer sterowania z 21’’ wyświetlaczem. Możliwość komunikacji zdalnej przez WIFI. Oprogramowanie do wyboru: Perfect CUT oraz Optima.Możliwość zapisu 250 programów rozkroju, importowanie oraz exportowanie danych.

Opcjonalne wyposażenie nie zawarte w cenie stołu

System usuwania miękkiej powłoki Low-e.

System usuwania miękkiej powłoki jest zainstalowany na głowicy tnącej, przed systemem tnącym. Jakość usuwania powłoki jest o wiele lepsza niż podczas standardowego usuwania za pomocą tarczy szlifującej. Szczotka do usuwania miękkiej powłoki obraca się z prędkością 20000 obr/min. Powłoka musi być usunięta przed rozkrojem szkła.

Drukarka etykiet przy komputerze sterującym

Profesjonalna drukarka do etykiet, zainstalowana przy komputerze sterującym rozkrojem. Ułatwia to w znacznym stopniu pracę, operator może drukować etykiety na każdą wyciętą formatkę szkła, bez potrzeby oczekiwania na etykiety z biura, co znacznie przyśpiesza proces.

Wycinanie wzorów na folii do piaskowania