Krojenie szkła

krojenie szkłaLata doświadczeń amerykańskiej firmy Fletcher-Terry w dziedzinie rozkroju szkła sprawiły iż firma stała się jednym z światowych liderów w temacie jakim jest krojenie szkła płaskiego oraz znakowania szkła dmuchanego.
Szkło jako materiał bardzo twardy jest zaliczany do grupy produktów których cięcie jest procesem bardzo trudnym i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Aby dzielenie tafli na mniejsze formatki było bardziej ekonomiczne i efektywne, szkło poddaje się tzw. procesowi krojenia.
Ze względu na swoje właściwości fizyczne, czyli twardość, ale zarazem kruchość struktury, szkło daje się łatwo łamać po wcześniejszym zarysowaniu ostrym narzędziem. Do tego celu służą tzw. kółeczka do rozkroju szkła wraz z pomocniczymi elementami takimi jak osie i specjalne oprawki stosowane we współczesnych maszynach krojących.
O efektywności procesu decydują tu parametry takie jak – materiał z którego wykonane jest kołeczko i oś, kąt ostrza kółeczka oraz jego średnica. De facto proces ten jest bardziej skomplikowany niż to wygląda na pierwszy rzut oka, a optymalizacja jego parametrów będzie w bezpośredni sposób wpływać na ekonomikę dalszych etapów obróbki formatek.
Fletcher-Terry posiada w swojej ofercie szeroką gamę odpowiednich nożyków i systemów mocowań dobranych odpowiednio do parametrów krojonego lub znaczonego materiału.
Firma dostarcza kółeczka i osie wykonane na bazie opatentowanego spieku węglikowego. Wszystkie elementy są precyzyjnie szlifowane i polerowane na specjalistycznych centrach numerycznych.Fletcher-Terry dostarcza kółeczka i osie zarówno w postaci osobnych narzędzi do wymiany lub też w postaci kompletnego clipu gotowego do umiejscowienia w głowicy maszyny.Ze względu na specyfikę tych narzędzi firma Fletcher-Terry stosuje czytelne opakowania do łatwej segregacji kółeczek oraz znakowanie kolorystyczne informujące o kącie ostrza.

kółeczka do rozkroju szkłaW ofercie Fletcher-Terry znajdują się:
– kółeczka do rozkroju szkła
– osie
– jednorazowe klipy plastikowe z osią i kółeczkiem
– oprawki metalowe z możliwością wymiany narzędzia tnącego
– głowice do wszystkich stołów krojących dostępnych na rynku