Laminowanie szkła

LAMINOWANIE SZKŁA PŁASKIEGO

Szkło płaskie może być wulkanizowane jako wielowarstwowe za pomocą specjalnych folii.
Produkcja Szkła warstwowego może być realizowana poprzez laminowanie arkuszy Szkła ze sobą za pomocą folii EVA ( Etylo Winylo Octan ) oraz PVB ( Poli Winylo Butyl ).
Laminowanie odbywa się w specjalnych laminatorach , które zależnie od typu użytej folii mają różne potoczne nazwy. Laminatory do laminowania foliami EVA popularnie nazywane sa piecami do laminacji Szkła.

PIECE DO LAMINACJA SZKŁA – FOLIA EVA

W grupie pieców do laminacji foliami EVA mamy kilka modeli , które różnią się między sobą wielkością komory roboczej , ilością komór jak też sposobem grzania .
Popularna grupa laminatorów jest produkowana pod nazwą LAMIJET , w którym proces laminacji odbywa się próżniowo . Jest to optymalne rozwiązanie dla produkcji krótkoseryjnej, specjalnych szyb giętych i hartowanych.
Także służy do laminowania drukowanych dekoracji jak również szkła z fiusingu.

Model LAMIJET 01

laminowanie szkła
Ten typ laminatora jest najprostszym i bardzo efektywnym urządzeniem do laminacji szyb warstwowych. Charakteryzuje się małym zużyciem energii elektrycznej , ma zastosowanie do produkcji jednostkowej. Ma jeden poziom roboczy z wysuwanym wózkiem. Grzanie grzałkami IR.

LAMIJET 02

LAMIJET 02 posiada dwie niezależne komory robocze . Każda z nich jest przystosowana do laminacji szkła giętego o strzałce ugięcia max. 500 mm .
Każda komora jest wyposażona w oddzielny wózek ze stołem oraz oddzielny worek próżniowy. Także każda komora posiada oddzielną pompę próżniową. Zapewnia to pełną niezależność komór.
maszyny do laminowania szkła

LAMIJET 04

piec do laminacji
Wielo-poziomowy piec do laminacji LAMIJET 04 posiada 4 oddzielne szuflady .Na każdym poziomie możemy laminować również szkło gięta dla max. strzałki ugięcia 800 mm. Każda szuflada posiada niezależny worek silikonowy oraz niezależna pompę próżniowa dla generacji próżni.
Każda pompa pokazuje aktualny stan próżni w worku roboczym jak też ten parametr jest wyświetlany na panelu sterującym. W przypadku nie osiągnięcia właściwej próżni system zabezpieczeń uruchamia alarm.
Ten typ pieca pozwala na zwiększenie wielkości produkcji poprzez zwiększenie ilości szuflad roboczych jak też zmniejszenie czasu załadunku.

LAMI CONVECTION

piec do laminowania
Wielopoziomowy piec do laminowania folii EVA oraz PVB. Laminator posiada jedną komorę w której jest umiejscowiony wózek z kilkoma szufladami.
Główne cechy pieca :
-maksymalna ilość szuflad 12
-konstrukcja bazowa z Aluminium
-wymuszony system chłodzenia
-generacja próżni pompami olejowymi
-regulacja próżni zależnie od rodzaju folii
-membranowy system silikonowy z lokalnym uszczelnieniem

LAMIJET BREVA

laminator do szkła
LAMIJET BREVA to nowa generacja laminatorów, których konstrukcja jest syntezą wielu doświadczeń w laminacji Szkła.
BREVA pozwala na produkcję szkła warstwowego zarówno foliami EVA jak również foliami PVB . Przy czym przy laminowaniu PVB nie ma konieczności używania autoklawu.
Drugą ważną zaleta konstrukcji jest zredukowanie czasu laminacji. Cykl laminacji został zredukowany o 100 % w stosunku do tradycyjnych konstrukcji laminatorów.

LAMINOWANIE SZKŁA FOLIAMI PVB

laminowanie folią pvb
Laminowanie szkła płaskiego przy uzyciu folii PVB wymaga linii technologicznych .
Linia technologiczna obejmuje ;
– Przygotowanie szkła do laminacji , realizowane może być ręcznie lub automatycznie
– Magazyn folii PVB
– Wstępne laminowanie w piecu rolkowym
– Przygotowanie szyb do autoklawu
– Laminowanie w autoklawie
W porównaniu do laminatorów EVA proces laminacji PVB jest bardziej złożony.
Ponadto z uwagi na higroskopijność samej folii PVB wymagane jest aby zarówno magazynowanie PVB jak też przygotowanie szkła dla autoklawizacji odbywało się w pomieszczeniach klimatyzowanych o stałej temperaturze i wilgotności.
Szerokość linii produkcyjnych od 2200 mm do 3300 mm. Konfiguracja linii dowolna w kształcie L , U lub tez w linii prostej.