Szkło chemia

chemia szkło
 
Formowanie szkła gospodarczego lub opakowaniowego, czy też większość operacji wykonywanych na szkle płaskim wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów chemicznych znacznie poprawiających parametry produkcyjne.

  • Smarówki i oleje techniczne – Szkło chemia
    Smary i oleje techniczne marki RENITE znalazły zastosowania w takich dziedzinach jak formowanie szkła opakowaniowego lub gospodarczego, produkcji żarówek, manualnej produkcji szkła artystycznego lub ciągnięcia włókna szklanego. Cała seria dostępnych produktów umożliwia kontrolować cykl produkcyjny począwszy od formowania kropli szkła, kończąc na transporcie gotowego wyrobu w piecu tunelowym. Właściwości każdego z produktów są precyzyjnie dopasowane do danej aplikacji i są poparte latami badań i doświadczeń zebranych z linii produkcyjnych.
  • Oleje do rozkroju i koncentraty do chłodziw
    Podstawowym procesem wykonywanym w każdym zakładzie przetwórstwa szkła jest rozkrój tafli na formatki przeznaczone do dalszej obróbki. Firm In-Vento dysponuje olejem do rozkroju o właściwościach polepszających proces krojenia szkła oraz obłamania tafli, jak również przyczynia się do zwiększenie żywotności kółeczka krojącego. Następnym etapem produkcji jest szlifowanie, które również wymaga zastosowania specjalnego chłodziwa uszlachetniającego wodę. Nasze koncentraty przyczyniają się do polepszenia parametrów obróbki oraz stanowią lepszą ochronę dla narzędzi diamentowych wydłużając ich żywotność oraz redukując operacje dresowania tarcz.

Chemia szkło, preparaty chemiczne szkło, chemia dla szkła