Gięcie szkła

NA CZYM POLEGA GIĘCIE SZKŁA

Proces gięcia Szkła płaskiego polega na tym ,że podgrzewamy go do temperatury plastyczności . następnie szkło opadając grawitacyjnie na formę odwzorowuje kształt formy. Formy do gięcia mogą mieć kształt pełny lub kształt kratownicy z podparciem Szkła punktowym.Formy pełne wykonywane są jako stalowe lub ceramiczne. Podczas gięcia więcej niż 1 arkusza koniecznym jest odseparowanie powierzchni giętych arkuszy. Jest to realizowane za pomocą specjalnych proszków separujących.

 

KOMOROWE PIECE DO GIĘCIA.

 
Model EAGLE
piec do gięcia szkła
Ten typ pieca ma zastosowanie przy gięciu szyb dla potrzeb przemysłu meblarskiego.Zapewnia wysoką efektywność procesu i jest niezawodny. Komora jezdna zapewnia dostęp ze wszystkich stron.Jest dobrze wyizolowany co zapewnia stabilną temperaturę w komorze gięcia.
Model FALCON
maszyna do gięcia szkła
Zaletą pieca typu FALCON jest to ,że posiada 2 komory robocze. Podczas gdy pierwsza pracuje , druga komora może być uzbrajana do następnego cyklu gięcia. Poza tym w każdej komorze możemy realizować inne procesy ; np. komora pierwsza może być wykorzystywana do fusingu natomiast druga do gięcia. Alternatywnie piec może być wyposażony w system pneumatycznego pozycjonowania stołu roboczego w komorach gięcia. Umożliwia to łatwe przystosowanie komory dla potrzeb Fasingu.
Specjalnie przygotowany piec do gięcia szkła płaskiego na umywalki.Zależnie od typu można produkować umywalki 1 lub 2 komorowe.
Model TUCANO
gięcie szkła
Piec do gięcia szkła model TKB
piece do gięcia szkła
Piec do gięcia szkła model TKB może być wyposażona w jedną sekcję , która pełni funkcję gięcia oraz chłodzenia. Zależnie od potrzeb produkcyjnych linia może być doposażona w drugą identyczna sekcję. Daje to możliwości podwojenia produkcji.W tym układzie pieca możemy również konfigurować TKB z dwoma komorami , gdzie pierwsza pełni funkcję gięcia a druga chłodzenia. W ten sposób możemy dodatkowo zredukować czas cyklu.Linia do gięcia szkła TKB-T
linia do gięcia szkła
Linia TKB -T jest przeznaczona do wysokowydajnego procesu giecia szkła. Piec posiada ruchomy system form . Szkło po załadunku do formy jest wprowadzany do strefy goracej , następnie forma przechodzi kolejne strefy grzania a następnie chłodzenia I na końcu gotowe wygięte Szkło jest odbierane a w to miejsce ładujemy kolejny arkusz przeznaczony do gięcia.Piec ma zastosowanie w produkcji przednich szyb samochodowych jak też gięcie wysokowydajne szkła architektonicznego oraz meblowego.

PIECE FO FIUSINGU

Specjalna grupa pieców przeznaczona tylko fiusingu. Posiadają różne wymiary komór roboczych .
Wyposażane w programator cyfrowy typu Bentrub 450/30 . Rejestracja do 330 programów fiusingu.