Obróbka szkła

W naszej ofercie znajdują się także preparaty chemiczne stosowane w procesie jakim jest mechaniczna obróbka szkła.

Jednym z podstawowych produktów stosowanych na szeroką skalę w zakładach produkujących jaki i przetwarzających szkło jest olej do rozkroju. Parametry tego produktu powinny zostać tak dobrane, aby spełniały funkcję blokującą zjawisko adhezji, ale również zabezpieczały narzędzie tnące, jednocześnie nie stwarzając problemów operatorom i nie miały negatywnego wpływu na dalsze etapy obróbki. Dlatego też istotnym jest dopracowanie odpowiedniego składu chemicznego umożliwiającego pełne odparowanie oleju w ściśle określonym czasie przy jednoczesnym zachowaniu dobrych właściwości penetrujących szczelinę rysy.

Olej z naszej oferty spełnia wszystkie te wymogi czego dowodem jest stosownie produktu począwszy od linii pracujących w hutach szkła płaskiego w systemie on-line, poprzez zakłady szkła okiennego i architektonicznego oraz zakłady przemysłu samochodowego a skończywszy na mniejszych szlifierniach czy pracowniach szklarskich.

Nie mniej istotnym jest proces szlifowania szkła. Aby tarcze diamentowe pracowały w swojej maksymalnej wydajności proces szlifowania powinien być odpowiednio studzony. Czysta woda nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb technologicznych wynikających z charakterystyki procesu.

Woda wymaga odpowiedniego uszlachetnienia, tak aby cząsteczki szkła powstające przy szlifowaniu były łatwiej odprowadzane ze strefy roboczej a narzędzie było odpowiednio smarowane i studzone zarazem. Koncentrat z naszej oferty spełnia wszystkie te wymogi jednocześnie przyczynia się do stabilizacji chemicznej chłodziwa w obiegu zamkniętym oraz ułatwia odprowadzanie urobku szklanego do filtrów i czyszczenie urządzeń.